Украина наш дом

Заарештований в Криму журналіст заявив про катування російських спецслужб (ВІДЕО)

Владислав Есипенко. Скриншот видео: kanaldom.tv

Позаштатний кореспондент "Радіо Свобода" Владислав Єсипенко, утримуваний у Сімферопольському СІЗО №1, заявив про катування з боку спецслужб РФ. Про це в блозі "А как там дома? Крым" на телеканалі "Дом" розповів журналіст Олег Борисов.

Кореспондент "Радіо Свобода" Владислав Єсипенко був затриманий ФСБ РФ в окупованому Криму 10 березня. Причина — нібито збір інформації для українських спецслужб. Підконтрольний Кремлю суд відправив його під арешт до 11 травня.

За словами адвоката Єсипенка, відразу після затримання його підзахисного в того незаконно відібрали слину для проведення біологічної експертизи. Якщо біологічні зразки були взяті насильно та не з кримінального процесу, в подальшому вони можуть виявитися на боєприпасах чи вибухівці, наголосив правозахисник. Для російського суду цього буде достатньо для звинувачень у "тероризмі", акцентував юрист.

Сам кореспондент в суді 6 квітня заявив про катування з боку російських спецслужб.

"Біль була дуже сильною, очі вибухали вогнями, а мозок наче закипав. Від такого болю я готовий був зізнатися в чому завгодно та підписати будь-які папери. Всю ніч мене катували, задаючи питання типу: "чи не пов'язаний я зі спецслужбами України". У перервах мене водили в туалет, давали попити води. Тортури струмом змінювалася побиттям мене співробітниками ФСБ", — написав Єсипенко в своїй заяві.

Напередодні підконтрольні Кремлю ЗМІ опублікували "інтерв'ю" з Владиславом Єсипенком, яке українські правозахисники називають постановочним допитом. На відео кореспондент "визнає", що зняте на окупованому півострові відео він дублював українським спецслужбам.

"Зараз стосовно нього застосовується психологічний тиск. Фізичного тиску вже не було, але йому погрожують фізичною розправою, аж до погроз вбивством. Якщо він відмовиться від своїх свідчень, співробітники ФСБ сказали, що його можуть знайти повішеним у камері. У зв'язку з чим він у суді заявив, що накладати на себе руки не збирається", — розповів адвокат Єсипенка Олексій Ладін.

Засідання суду в справі Єсипенка відбулося в закритому режимі, але на нього вперше допустили незалежних адвокатів. Проте суд не прислухався до аргументів захисту та залишив його під арештом.

Читайте також: Визнання вибивали тортурами: подробиці справи затриманого в Криму журналіста (ВІДЕО)

Прямий ефір