Украина наш дом

Арешт політв'язню Єсипенку продовжив окупаційний суд Криму

Владислав Єсипенко. Фото: crimean-solidarity.org

Так званий "Верховний суд Криму", підконтрольний Росії, продовжив арешт українському політв'язню Владиславу Єсипенку. Його триматимуть у СІЗО до 18 березня 2022 року. Про це повідомила дружина ув'язненого журналіста Катерина, інформує "Дом" із посиланням на "Крим. Реалії".

Суддя Алла Овчинникова відхилила апеляційну скаргу захисту на рішення окупаційного Сімферопольського районного суду від 13 грудня 2021 року. Тоді суддя Длявер Берберов продовжив арешт Єсипенка на три місяці.

21 грудня 2021 року засідання у кримінальній справі проти Єсипенка перенесли на місяць.

Нагадаємо, Владислав Єсипенко працював в окупованому Криму журналістом проєкту "Крим. Реалії". Російські силовики затримали його в березні цього року і звинуватили в шпигунстві на користь України, незаконному виготовленні боєприпасів та перевезення зброї.

Єсипенко заявив, що силовики підкинули йому в машину гранату, а після затримання катували й вимагали, щоб він дав свідчення проти себе. За інформацією уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, українському громадянину загрожує 18 років позбавлення волі. На такому покаранні наполягає сторона обвинувачення.

Прямий ефір