Антибіотики під час COVID-19 — чим небезпечне самолікування та коли їх призначають (ВІДЕО)

Ліки. Фото: ua.news

В Україні з новою хвилею пандемії COVID-19 зросли продажі антибіотиків. Самолікування такими препаратами, зокрема під час коронавірусу, може призвести до збільшення смертності у майбутньому. Про це заявляють у Міністерстві охорони здоров'я, повідомляє "Дом".

У домашній аптечці багато українців мають антибіотики. Сам собою факт нешкідливий, але їхнє застосування без рекомендації лікаря може призвести до серйозних наслідків.

Антибіотики взагалі не допомагають від вірусів, тому приймати їх без рекомендації лікаря як мінімум неефективно, кажуть медики. Небезпека полягає в тому, що за частого приймання цих ліків бактерії в організмі виробляють стійкість до них. І коли препарат дійсно знадобиться, лікування буде утруднене. Це особливо небезпечно у випадку з коронавірусом.

"Антибіотики під час COVID-19 можуть призначатися тільки у разі супутньої патології. Тобто додаткової ще бактеріальної інфекції крім COVID-19. Коли у пацієнта, наприклад, розвивається бактеріального ґенезу пневмонія. Тобто як ускладнення", — пояснила лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк.

Попри заклики медиків, споживання антибіотиків в Україні за перший рік пандемії зросло втричі у порівнянні з попереднім. І однозначної думки серед громадян немає й досі. Україна у цьому сенсі не унікальна. Така ситуація спостерігається у багатьох пострадянських країнах. За словами експертів, на це впливають кілька факторів.

"Насправді, на заході неможливо без рецепта купити антибіотик, це дуже вагомий фактор. Комплексне досить питання, але так само дуже впливає недовіра населення до системи охорони здоров'я загалом. Тому розвинене самолікування, розвинена гіперобережність щодо власного здоров'я", — каже докторка медичних наук, професорка, голова правління Української академії педіатричних спеціальностей Марина Маменко.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щороку від стійких до антибіотиків бактерій помирає до 700 тис. осіб. Проте, якщо у багатьох країнах їх продовжать відпускати без рецепта, цей показник за 30 років може зрости до 30 млн на рік.

Читайте також: У призначенні противірусних препаратів проти COVID-19 варто виявляти обережність, — експерт

Раніше повідомлялось, що Європу накриває нова хвиля коронавірусу. Ще потужніша, ніж рік тому. Пандемія не відступить, поки проти COVID-19 не будуть вакциновані всі.

Читайте також: Підсумки 14 листопада: обстріл на Донеччині, судова реформа та самолікування антибіотиками під час COVID-19 (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір