Украина наш дом

Amnesty International не виконала своїх обов'язків після теракту в Оленівці, — Лещенко

Amnesty International. Фото: ukrinform.com

Після масової страти українських військовополонених росіянами в Оленівці міжнародна правозахисна організація Amnesty International не виконала своїх обов'язків — не подала цієї трагедії у своєму звіті про війну в Україні. При тому, що їхньою базовою місією є контроль дотримання прав людини у місцях позбавлення волі. На цьому в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA акцентував радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко.

“Навіть на логотипі Amnesty International намальовано колючий дріт, відсилаючи до своєї базової місії — ув'язнених. Коли сталася масова страта ув'язнених в Оленівці, вчинена російськими збройними силами, в організації промовчали. У той час, коли вони мали кричати. Це свідчить про їхню безвідповідальність”, — зазначив Лещенко.

Риторика Amnesty International, за словами радника керівника ОПУ, неадекватна до того, що відбувається, і відрізняється від висновків інших організацій.

“Україна не буде в пропагандистському стилі кричати, що організація куплена. Щоб це довести, потрібно провести розслідування. Ми бачимо, що риторика організації виглядає неадекватно. По-перше, вона відрізняється від того, що говорять інші міжнародні організації. По-друге, частина персоналу Amnesty International, по суті, звинувачує інший персонал в анґажованості”, — сказав він.

Лещенко додав, що компанія зіпсувала собі репутацію.

“Компанія своїм звітом справила враження на необхідні РФ аудиторії в Африці та Латинській Америці. Однак у Європі вона вплинула мало на кого. Тому Україні необхідно продовжувати свій інформаційний контрнаступ і не дозволяти російській пропаганді просочуватися у міжнародний простір”, — резюмував він.

Читайте також: "Це співучасть у тортурах російських окупантів над військовополоненими": звіт Amnesty International обговорюємо з Піонтковським

Нагадаємо, 4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International випустила скандальну доповідь про війну Росії проти України під назвою "Українська тактика ведення бойових дій наражає на небезпеку мирних жителів". У звіті дослідники стверджували, що українські військові, які стримують російську навалу, наражають на небезпеку громадянське населення, створюючи бази та розміщуючи озброєння в школах і лікарнях.

При цьому організація жодного слова не сказала про масове вбивство 29 липня українських військовополонених в окупованій Оленівці.

Ця доповідь Amnesty International викликала масу критики. Організацію звинуватили у підіграванні російській пропаганді. А глава українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук оголосила про своє звільнення наступного дня після публікації звіту організації, не погодившись із висновками колег.

У результаті Amnesty International принесла часткові вибачення за свої формулювання. Організація заявила, що глибоко шкодує "про страждання та гнів", які викликала доповідь. Проте Amnesty International не відмовлятиметься від зроблених у доповіді висновків про те, що Україна нібито порушує правила ведення війни.

Amnesty International — це міжнародна неурядова організація, заснована у Великобританії у 1961 році, яка ставить за мету привертати увагу до порушень прав людини та виступає за дотримання міжнародних стандартів.

Як раніше повідомлялося, у ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії № 120 в окупованій Оленівці (Донецька область), яка зараз використовується як місце утримання українських військовополонених, стався потужний вибух. Внаслідок вибуху було зруйновано приміщення, де перебували полонені українці, зокрема представники полку "Азов". За даними росіян, загинули понад 50 українських захисників, понад 130 зазнали поранення.

Читайте також: Щодо теракту в Оленівці досі не встановлено точну кількість загиблих, немає їхнього списку, — УГСПЛ (ВІДЕО)

Прямий ефір