Американський активіст відмовився від кар’єри політика і приїхав до України

Американський активіст Марк Дж. Ліндквіст. Скриншот: kanaldom.tv

Ветеран повітряних сил США та війни в Афганістані Марк Дж. Ліндквіст відкликав свою кандидатуру до Конгресу США та приїхав до України. Спочатку Марк готувався приєднатися до лав інтернаціонального легіону ТрО ЗСУ, проте на службу його не зарахували. Тож чоловік вирішив волонтерити і зробив чимало добрих справ для ЗСУ та цивільних, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Його називають "американцем, котрий відмовився від кар'єри політика заради України". Заради перемоги України — переконливо зауважує ветеран Повітряних сил США та війни в Афганістані Марк Дж. Ліндквіст. Під час відео включення з далекого містечка Фарго, що у Північній Дакоті, активіст розповідає журналістам "Ранку Вдома",  як так сталося, що він відкликав свою кандидатуру до Конгресу США від штату Міннесота та приїхав до далекої країни у вогні.

"На уроках історії ми вивчали про Голокост часів Другої світової. Там було кілька рядків про Україну. Щиро кажучи, мене збентежило, що ані я, ані мої друзі, фактично нічого не знали про Україну аж до початку повномасштабного вторгнення. Я вважав себе достатньо освіченою людиною. Тож коли я побачив той жах у новинах, то взяв квиток на літак до Варшави та перетнув кордон України як волонтер", — зізнався американський активіст Марк Дж. Ліндквіст.

Спочатку Марк Джей готувався приєднатися до лав Інтернаціонального легіону територіальної оборони Збройних сил України, проте хороброго іноземця на службу не зарахували.

"Я ветеран військово-повітряних сил, а не бойових військ. На жаль, я безпорадний з "Джавелінами" та "Хаймарсами", але якщо кияни з автоматами АК-47 рушили захищати столицю, то для американського військовослужбовця точно знайдеться якась справа. Для початку своїми силами доправив амуніцію українцям на фронт. Багато моїх друзів працювали у Бахмуті, Сіверськодонецьку, Ізюмі", — зізнався американський активіст.

У березні 2022 року американець заснував некомерційну організацію з надання гуманітарної допомоги мешканцям прифронтових територій України. Більшу частину минулого року американець провів у благодійних місіях Україною, а разом з тим фокусуватися на підтримці українських військових за кордоном.

"Кілька тижнів тому я був в Нью-Йорку. У співпраці з некомерційною організацією "Разом для України" ми допомагали з протезуванням та подальшою реабілітацією українських військових. Один з них, який воював і був важко поранений на Луганщині, подарував мені свій шеврон. Його нашивка тепер завжди зі мною. Для мене це велика шана", — розповів Марк Дж. Ліндквіст.

Навіть під час своїх коротких візитів на Батьківщину Марк Дж. Ліндквістгучно та з максимальним розголосом підтримує Україну. Різдвяна акція під назвою "Операція — виспатися" була на перших шпальтах американських часописів. Ідея ексвійськовослужбовця полягала в тому, аби спати в наметі просто неба протягом 17 днів на двадцятиградусному морозі та зібрати кошти на зимове обладнання для ЗСУ.

"На той період я повернувся до Америки з Донбасу. Певно, ви розумієте ступінь моєї вмотивованості. Тож я хотів максимальної уваги до найважливішого, що відбувається зараз на землі — війни в Україні. 93% американців й гадки не мають про військове життя. Але військові України, так само як і Сполучених Штатів, не обирають погодні умови. Вони несуть службу за будь-яких умов. Тож я хотів наочно продемонструвати, як це — жити у нелюдських умовах", — резюмував колишній військовий Марк Дж. Ліндквіст.

Марк Дж. Ліндквіст ще й гарно співає. Він організовував благодійний концерт в Харкові. Завдяки каверам на Френка Сінатру вдалося назбирати грошей на 15 тонн медичного забезпечення на потреби лікарень України. Під час урочистостей у Вашингтоні американець доєднався до виконання українського національного гімну з легендою вітчизняної сцени Русланою Лижичко.

Рік повномасштабної війни в Україні назавжди змінив розплановане життя американського ветерана Повітряних сил. Марк Дж. Лінгвіст не просто виконує громадянський обов'язок, допомагаючи українському народові. Він знайшов свій другий дім.

Читайте також:

Прямий ефір