Украина наш дом

Алчевськ, Перевальськ, Кадіївка, Сніжне — ефективність точкових ударів ЗСУ у тили супротивника оцінив експерт (ВІДЕО)

Ситуація на півдні та сході України на 29 червня. Ілюстрація: twitter.com/War_Mapper

Збройні сили України лише опановують новітні системи озброєння, які надходять із Заходу, і лише почали вдаватися до використання ударів у глибину противника. Ці удари по базах постачання — точкові, але згодом здатні послабити наступальний потенціал російських загарбників. Таку думку сьогодні, 29 червня, висловив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Удари поки що дійсно точкові. Ми зараз освоюємо тактику використання новітніх систем озброєння, які надходять до нас. Тобто тактику використання ударів у глибину противника, в ті райони, по яких раніше взагалі не проводився вогневий вплив. Ми говоримо про Алчевськ, ми говоримо про Перевальськ, про Кадіївку, про Сніжний тощо", — сказав він.

Грабський зазначив, що для противника такі удари в тил окупованої частини Донецької та Луганської областей є несподіванкою.

"І треба розуміти, що руйнація таких об'єктів, вона не сьогодні, не завтра, але вона в досить близькій перспективі сильно послабить наступальний потенціал противника. Попри те, що "заліза" дуже багато, але це "залізо" треба якось підвезти та ввести в бій. Час також є таким самим військовим ресурсом, як снаряд, патрон чи міна", — прокоментував експерт.

Нове озброєння, за його словами, дозволить завдавати все більш чутливих ударів противнику, не наражаючи на загрозу українські війська.

"Противник має перевагу в артилерії, противник має перевагу в танках, у броньованих машинах, але артилерія не стріляє, якщо немає снарядів, і танки не йдуть, якщо немає палива. Завдаючи ударів по базах постачання супротивника, не наражаючи на ризик наші війська, ми робимо так, що противник втрачає перевагу в бойовому потенціалі. Це дозволяє нам уже проводити активніші бойові дії, використовуючи невеликі маневрені групи, обходити, охоплювати і захоплювати нові та нові позиції, звільняти нашу територію", — пояснив Грабський.

Читайте також: Це фактично вузол оборони: обережність РФ на Слов'янському напрямку пояснив Грабський (ВІДЕО)

Прямий ефір