Украина наш дом

Активіста Ролана Османова затримали в окупованому Криму — "шиють" дискредитацію армії РФ та непокору поліції

Ролан Османов. Фото: krymr.com

Активіста і стрімера Ролана Османа викрали сьогодні, 13 липня, невідомі в масках в окупованому Сімферополі (АР Крим). Через деякий час стало відомо, що він перебуває в будівлі Центру протидії екстремізму. Про це повідомляє громадський рух "Кримська солідарність", інформує "Дом".

Османова викрали люди в масках біля будівлі так званого "Верховного суду Республіки Крим". Його відвезли у невідомому напрямку. Через деякий час активіст кримськотатарського національного руху Лемар Юнусов повідомив, що Ролан Османов зателефонував йому і зараз перебуває в будівлі Центру протидії екстремізму.

Співробітники ЦПЕ закидають активістові два правопорушення: "публічні дії, спрямовані на дискредитацію збройних сил РФ", а також "невиконання законних вимог співробітника поліції". За цими епізодами Османову загрожує штраф у розмірі від 30 до 50 тис. руб(приблизно від 15 тис. грн до 25 тис. грн), штраф у розмірі від 2 до 4 тис. руб. (приблизно від тисячі до 2 тис. грн), адміністративний арешт терміном до 15 діб або від 40 до 120 годин виправних робіт. Протокол про непокору поліції на активіста вже складено, відомо, що його розгляне "Залізничний районний суд Сімферополя".

Представлятиме інтереси затриманого захисник Іслам Велиляєв, він попрямував до ЦПЕ.

Співробітники поліції приїхали також до будинку Османова — у село Урожайне Сімферопольського району.

Довідка.

Ролан Османов — кримський активіст та стрімер. Раніше він брав участь у пікеті біля Ханського палацу, протестуючи проти його знищення під виглядом реставрації. Крім цього, Османов постійний слухач на судових засіданнях за політично вмотивованими справами у Криму.

У грудні 2021 року "суд" призначив йому штраф у розмірі 15 тис. руб. за участь у стихійних зборах кримських татар 4 вересня біля будівлі ФСБ у Сімферополі. Тоді в Криму затримали Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових, Шевкета Усеїнова, Ельдара Одаманова.

Ролан Османов приїхав на місце подій і вів фото- та відеозйомку, але був затриманий разом із десятками людей та доставлений до відділу поліції. Там на нього склали адміністративний протокол, пізніше за цим інцидентом відбувся суд. При цьому Османов не був повідомлений про призначення слухання, а про процес дізнався випадково. Пізніше до нього з візитом приходили співробітники ЦПЕ для застереження щодо "неприпустимості скоєння злочинів".

2019 року в будинку Османова відбувся обшук. Силовики тоді повідомили, що нібито шукали наркотики, але зрештою нічого не знайшли й залишили домоволодіння.

Читайте також: На трьох — 45 років: протест через незаконний вирок російського суду кримським татарам висловила Україна

Прямий ефір