Украина наш дом

Активізувалися бойові дії, зросла кількість жертв: доповідь голови СММ ОБСЄ щодо Донбасу

Яшар Халит Чевик. Фото: osce.org

На Донбасі в зоні бойових дій погіршилася безпекова ситуація. Про це заявив голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні, посол Яшар Халіт Чевік, виступаючи з доповіддю на засіданні Постійної ради ОБСЄ, сьогодні, 8 жовтня, повідомляє пресслужба Місії, інформує "Дом".

"Чевік заявив, що з часу його минулої доповіді Місія зафіксувала погіршення безпекової ситуації, зокрема інтенсивніше застосування забороненого Мінськими угодами озброєння, підвищення вогневої активності поблизу важливих локацій, зростання кількості жертв серед цивільного населення, а також постійні обмеження свободи пересування СММ", — йдеться в повідомленні.

Також голова СММ привернув увагу Постійної ради до того факту, що тільки в серпні кількість підтверджених Місією жертв серед цивільного населення внаслідок обстрілів зі стрілецької зброї та важкого озброєння склала 12 осіб. Це найвищий показник від моменту досягнення домовленості про Заходи з посилення режиму припинення вогню 22 липня 2020 року. Зазначена тенденція тривала й у вересні.

Крім того, за даними Чевіка, активізувалися бойові дії поблизу об’єктів цивільної інфраструктури та пунктами пропуску. Посол підкреслив, що це є неприйнятним та закликав сторони докладати більше зусиль для захисту цивільної інфраструктури.

"Голова Місії також окреслив тривожні тенденції щодо обмеження свободи пересування СММ. Посол додав, що за відсутності в Місії доступу до зони діяльності згідно з її мандатом вона буде позбавлена можливості виконувати завдання, доручені їй Постійною радою ОБСЄ", — зазначається у повідомленні.

Читайте також: Нагадувати про незручну для Росії правду: про ситуацію на Донбасі говоримо з представницею США в ОБСЄ Кортні Остріан

Як повідомлялося раніше, за даними СММ ОБСЄ, від початку 2021 року жертвами бойових дій на Донбасі стали 72 мирних жителів. З них 15 осіб загинули, 57 — отримали поранення.

Прямий ефір