Украина наш дом

Агресія Росії проти України — як НАТО планує стримувати Кремль (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

Будь-які агресивні дії Росії щодо України загрожують серйозними наслідками для Кремля. Про це у Ризі (Латвія) заявили учасники засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Особливе занепокоєння Альянсу викликає нарощування російських військ на кордоні з Україною, а також погрози президента РФ Володимира Путіна на адресу Києва, повідомляє "Дом".

Так, російському президентові не дає спокою зближення України та НАТО. Бажання Києва стати повноправним членом Альянсу Путін називає "червоною лінією" і використовує нові погрози. Сьогодні, 30 листопада, наприклад, загрожував новими гіперзвуковими ракетами. Мовляв, якщо НАТО розмістить своє озброєння, Росія відповідатиме.

"Якщо на території України виникнуть комплекси якісь ударні, підлітний час до Москви буде 7-10, а у разі розміщення гіперзвукової зброї — 5 хвилин. Ми зараз випробували, і успішно, із початку року в нас уже буде на озброєнні нова ракета морського базування, гіперзвукова, 9 махів. Підлітний час буде до тих, хто віддає накази, також 5 хвилин", — заявив Путін.

НАТОвські гіперзвукові ракети на території України існують лише в уяві російського президента. А нібито надсучасні російські ракети — не більше, ніж вихваляння Путіна, зазначають фахівці.

"Це велика гра зараз. Це Путін показує, мовляв, дивіться, що у нас є. Такі ракети, вони повинні мати дуже і дуже специфічні, дуже дорогі, дуже складні головки самонаведення. Там дуже складна, дуже тонка технологія. Я не впевнений, що Росія може зараз виробляти таке, у великих кількостях. Можливо, в деяких примірниках. Але вартість їхня божевільна, просто божевільна", — каже військовий журналіст Рубен Джонсон.

Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що немає жодних причин для РФ стягувати свої війська до кордону з Україною, і що будь-яка агресія з боку Москви спричинить наслідки.

"Росія заплатить високу ціну, якщо знову наважиться застосувати силу проти незалежної та суверенної країни України. Ми вже продемонстрували наші можливості щодо застосування фінансових, економічних та політичних санкцій. І за минулі роки наростили свою військову присутність у регіоні. Щоби переконатися, що всі союзники захищені від будь-якої агресивної дії Росії", — заявив генсек НАТО.

За нарощуванням російських військ слідкують і США. Перед засіданням міністрів держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія продовжує розгойдувати ситуацію як усередині, так і за межами кордонів України. І США не залишать це поза увагою.

"Я хочу наголосити — будь-яка ескалація, будь-яка подібна дія з боку Росії викликають величезне занепокоєння у Сполучених Штатах. Відновлення агресії проти України стане причиною серйозних наслідків", — сказав він.

Загалом, за словами учасників, тема дій Росії стане однією з основних на зустрічі очільників МЗС країн НАТО, яка триватиме до 1 грудня.

Читайте також: Загроза з боку Росії вздовж кордонів України зберігається — коментар Кулеби та Столтенберга (ВІДЕО)

Нагадаємо, на думку експерта Центру оборонних стратегій (ЦОС), капітана 1-го рангу запасу ВМС України Андрія Риженка, стримати подальшу російську агресію проти України може реакція Заходу, зокрема економічні санкції.

Також повідомлялось, що у столиці Швеції триває підготовка до щорічної зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Прямий ефір