Украина наш дом

Агресія Росії спонукала НАТО до найбільшого посилення безпеки за останнє покоління, — Столтенберг (ВІДЕО)

Російська агресія на Донбасі, загроза повномасштабного вторгнення та репресії в окупованому Криму — на міжнародному порядку денному. У Білому домі, НАТО та Євросоюзі попереджають: Кремль дорого заплатить, якщо наважиться на вторгнення до України. Резолюцію на підтримку нашої країни ухвалила напередодні Генеральна асамблея ООН, повідомляє "Дом".

У новій посиленій резолюції зафіксовано докази порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму.

"Репресії, депресія і безнадійність — це все, з чим сьогодні зустрічається місцеве населення в тимчасово окупованому Криму. Системні репресії перетворили Крим на острів страху. Кримські татари — корінний народ півострова, вигнаний з батьківщини в 1944 режимом Сталіна, знову став прямою мішенню переслідувань, насильства та терору, який знову змушує їх залишити півострів", — наголосив Сергій Кислиця, постійний представник України при ООН.

Окупація Криму Росією та агресія на Донбасі спонукала НАТО до найбільшого посилення безпеки за останнє покоління. Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

Наразі, за його словами, незважаючи на попередження про запровадження жорстких санкцій, НАТО не спостерігає відведення російських військ від кордонів України. І закликав членів Альянсу готуватися до найгіршого.

"Ми знаємо, що Росія вже використала військову силу проти України. Тож, звичайно, ми можемо сподіватися і маємо сподіватися на краще, але ми маємо бути готові до найгіршого", — резюмував він.

Росію НАТО закликало припинити ескалацію ситуації на Донбасі та вздовж українських кордонів. Така підтримка з боку союзників, на думку президента Володимира Зеленського, "допоможе запобігти найгіршому сценарію".

Тим часом Кремль продовжує висувати нові вимоги НАТО. Цього разу там зажадали відкликати рішення Бухарестського саміту 2008 року про залучення України та Грузії до Північноатлантичного альянсу. Відреагували на так звані "гарантії безпеки" Кремля і в Білому домі, і в МЗС України.

"Ми бачили російські пропозиції, обговорюємо їх з нашими європейськими союзниками та партнерами. Без наших європейських союзників та партнерів не буде переговорів щодо європейської безпеки", — заявила прессекретарка Білого дому Джен Псакі.

Читайте також: Допомога Україні на 756 млн дол. внесли до бюджету США, — Кулеба (ВІДЕО)

Нагадаємо, двопартійну резолюцію на підтримку України подали на розгляд сенату США. Законодавці закликають адміністрацію Байдена до політичної та дипломатичної підтримки Києва, а також надати додаткову допомогу в галузі безпеки.

Як повідомлялося раніше, резолюцію щодо ситуації на кордонах України ухвалили й у Європарламенті. У документі країни ЄС закликали підготуватися до запровадження жорстких санкцій проти Росії у разі повномасштабного вторгнення до України.

Прямий ефір