Агресор обов’язково зазнає поразки, зрештою зникне з лиця землі путінізм, який є ганьбою людства, — Джемілєв

Мустафа Джемілєв. Скриншот відео: kanaldom.tv

Цьогоріч кількість країн та міжнародних організації, які беруть участь у Кримській платформі, збільшилося. Для громадян України, які вже 9-й рік поспіль перебувають в умовах жорсткого окупаційного режиму в Криму, ця подія стане надією. Про це сьогодні, 23 серпня, під час другого саміту Кримської платформи заявив народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Він нагадав, що рівно рік тому для забезпечення верховенства міжнародного права та повного відновлення територіальної цілісності України, з метою посилення мирних дипломатичних та санкційних методів було ухвалено Резолюцію.

"Окупація території чужої країни є не тільки грубим порушенням міжнародного права, несе загрозу світопорядку і завдає величезних збитків і самій державі-окупанту. Ми не побачили з боку Росії певних логічних кроків з деокупації Криму. Ми чекали, що Кремль робитиме логічні кроки, але наш розрахунок був неправильним. Росія не стала вести перемовин щодо деокупації Криму і 6 місяців тому зважилася на широкомасштабну агресію проти України. Російська армія заходить до Криму, оголошує свої правила, вивішує свої прапори й оголошує, що це російська територія. І як у 2014-му в Криму проводять фейкові референдуми й приєднують ці землі до своєї території. Водночас Крим став місцем, куди Росія з новоокупованих територій, переважно Херсонської та Запорізької областей України, звозить налаштованих проти війни людей, де вони зазнають жорстких тортур. Катують переважно з метою схилення людей до співпраці з ФСБ або щоб змусити людей зізнатися у тих злочинах, яких вони не скоювали. Як і в перші роки після окупації Криму, знову почали практикуватися безслідні зникнення людей. Жителі окупованих територій також стали заручниками для росіян. Людей, які там проживають, примусово рекрутують в армію окупантів і відправляють на смерть чи вбивство своїх співгромадян", — сказав Джемілєв.  

Лідер кримськотатарського народу зазначив, що за час повномасштабної війни було проведено декілька раундів російсько-українських перемовин. Російська сторона висловила вимоги для припинення вогню, які були абсолютно неприйнятні. Серед яких — визнання Україною приналежності Криму Росії.

"Наші міста та села зараз обстрілюються переважно з військових баз на території Криму, з акваторії Чорного та Каспійського морів. Гине багато мирного населення, руйнуються об’єкти критичної інфраструктури. Але завдати ударів у відповідь по базах, звідки стріляють по наших територіях, у нас немає технічних можливостей. Немає засобів ППО, немає достатньо далекобійних ракет. Звичайно, агресор обов’язково зазнає поразки, обов’язково всі окуповані території будуть звільнені. І не тільки в Україні, а й упевнений, що зрештою зникне з лиця землі путінізм, який є ганьбою людства, який приніс так багато горя людям не тільки в Україні, а багатьох інших частинах світу. Але якщо зараз не надавати оперативну достатню матеріальну та технічну фінансову допомогу Україні, війна може затягнутися надовго. Відповідно збільшаться смерті, руйнування та страждання людей", — заявив Джемілєв.

Він висловив подяку країнам-партнерам, які надають допомогу Україні, і висловив надію, що ця підтримка щодо звільнення від окупації Криму до повного відновлення територіальної цілісності України не ослабне.

Читайте також: Серед учасників — 40 президентів і прем'єр-міністрів: другий саміт Кримської платформи відкрив Зеленський

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час відкриття другого саміту Кримської платформи заявив, що ініціатива Кримської платформи рік тому була створена задля того, щоб повернути силу міжнародному праву. Аби повернути свободу українським громадянам в Криму.

Прямий ефір