Украина наш дом

Абітурієнти з окупованих територій зможуть вступити до українських вишів — умови

Ілюстративне фото: 24tv.ua

Для вступників, які не зможуть виїхати на підконтрольну уряду територію або які силоміць переміщені на тимчасово окуповану територію (АР Крим, місто Севастополь, Луганська та Донецька області), територію Російської Федерації або Республіки Білорусь, передбачені вступні випробування у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу. Про це у Telegram повідомив міністр освіти України Сергій Шкарлет, інформує "Дом".

За його словами, випускникам із окупованих територій, які йтимуть на контрактну форму навчання (на більшість спеціальностей), достатньо подати мотиваційний лист.

"Наразі важливою метою є надання вступникам із тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій можливості взяти участь у національному мультипредметному тесті. Для цього вступні випробування проводитимуться у три сесії (липень, серпень, вересень) в Україні та за кордоном. Також передбачено додаткові періоди реєстрації на тестування та можливість зміни раніше вказаного місця його складання", — написав Сергій Шкарлет.

Він додав, що всі жителі тимчасово окупованих територій та місць проведення воєнних дій, які отримають позитивні результати на вступних випробуваннях, зможуть скористатись спеціальною квотою (квота-2) в закладах вищої освіти або гарантовано вступити до закладів фахової передвищої освіти.

Читайте також: Під час війни: як відновити втрачений документ про вищу освіту

Прямий ефір