8 областей та Київ покинули "червону" зону: як змінилося життя в регіонах (ВІДЕО)

Коронавірус в Україні. Фото: inforesist.org

Кількість хворих на COVID-19 в Україні знижується. Минулої доби в країні їх було 9 тис. Така статистика сприяла тому, що Київ і ще вісім областей покинули "червону" зону карантину. Так, "жовті" тепер Донецька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Одеська, Херсонська, Луганська, Львівська та Рівненська області. У "червоній" зоні залишаються 10 областей, повідомляє "Дом".

Херсон перейшов із "червоної" зони одразу в "жовту". Незважаючи на це, люди особливих змін у житті міста не помітили.

У кафе, ресторани та торгові центри так само без COVID-сертифікатів не пускають. Отже, і кількість відвідувачів у закладах не збільшиться, кажуть підприємці.

"Практично, мало що зміниться, я так розумію, що дозволять банкети проводити, які раніше були заборонені. І робота ресторану стане довшою, з вечора дозволять до 23:00. Масковий режим у нас залишиться і відвідувачі мають бути вакциновані, так само як і працівники. Иа й активність у людей знизилася", — каже директор ресторану Ігор Козлов.

Хоча показники захворюваності в області стрімко падають, розслаблятися поки що не час, — кажуть у облдержадміністрації.

"За добу зафіксовано 33 нових випадків захворювання. В області посилено роботу COVID-патрулів, адже нам необхідно утримати показники "жовтої" зони", — зазначив Микола Якименко, заступник голови Херсонської ОДА.

У Дніпрі послаблення карантину відчули насамперед пільговики. Вже сьогодні вони можуть їздити у громадському транспорті без обмежень. До переходу регіону в "жовту" зону безкоштовно користуватися транспортом у годину-пік вони не могли. Загалом, зазначають люди, для них мало що змінилося.

Хоч кількість нових випадків інфікування і пішла на спад у Дніпропетровській області, але у стаціонарах, як і раніше, багато людей. Лише у ковідній реанімації міської лікарні Дніпропетровська — 25 осіб. І все більше лікарі стикаються із постковідними захворюваннями.

За словами медиків, спостерігається більше інсультів, інфарктів, тромбоемболії, порушень кровообігу, психічних розладів. І все це — наслідки коронавірусної інфекції.

А ось Донецька область опинилася у "помаранчевій" зоні. Рівень захворюваності в регіоні, як і раніше, перевищує встановлені для "жовтої" зони показники. За добу у регіоні захворіли понад 700 жителів. На лікарняних ліжках — 1,5 тис. людей.

У "помаранчевій" зоні вирішили збільшити кількість рейдів Нацполіції. Триста мобільних бригад щодня перевірятимуть наявність сертифікатів про вакцинацію у працівників магазинів та місць громадського харчування.

Серед найпоширеніших порушень правил карантину, за словами поліцейських, — відсутність сертифікатів про вакцинацію у персоналу.

У Міністерстві охорони здоров'я наголошують: імунізація — найефективніший метод профілактики COVID-19. За даними відомства, 94% пацієнтів, яких за останні три місяці госпіталізували з коронавірусом, не пройшли повний курс вакцинації.

Читайте також: Обов'язкова COVID-вакцинація — кого ще почнуть усувати від роботи (ВІДЕО)

Нагадаємо, від початку вакцинальної кампанії щеплено 13 млн 905 тис. 433 особи, повністю імунізовані та отримали дві дози — 12 млн 42 тис. 233 особи.

Прямий ефір