Украина наш дом

700 млн дол. від МВФ підуть на фінансування дефіциту держбюджету, — радник президента

МВФ. Фото: economy.24tv.ua

700 млн дол., які Україна вже найближчим часом може отримати від Міжнародного валютного фонду, закладені на фінансування дефіциту держбюджету. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

"На ці 700 млн дол. ми очікуємо найближчим часом, вже було підписано попередню угоду з Міжнародним валютним фондом. Ці кошти закладені вже на покриття державного бюджету. Тому тут особливого вибору немає. Вони зайдуть до державного бюджету", — сказав експерт.

Тим часом, потрібен час, щоб вибрати всю зарезервовану для України суму в 5 млрд дол.

"Україні потрібен додатковий час, аби вибрати всю цю зарезервовану для неї суму. Тому одна з частин переговорного процесу з МВФ стосувалася саме того, що програму було би логічно додатково продовжити, й угода, наскільки я розумію, попередньо вже отримана", — зазначив Устенко.

Зараз очікується засідання ради директорів МВФ, на яке буде винесено й українське питання, зокрема що стосується продовження програми.

"Ми раніше отримали 2,1 млрд дол. — це 40% від загальної нашої програми. Ми зможемо просунутися автоматично після чергового траншу й отримати бракуючі 60%. Тому, коли говорили щодо термінів програми, говорили зокрема й про те, щоби спробувати отримати повністю зарезервовану для України суму. Звичайна українська практика — це обірвати стосунки та відкрити нову програму. Цього разу використовується, на мій погляд, більш логічний підхід — спробувати вибрати те, про що домовилися раніше", — деталізував радник президента.

Повна версія інтерв'ю: Держбюджет-2022 і новий транш МВФ: інтерв'ю з Олегом Устенком

Нагадаємо, 18 жовтня представники Міжнародного валютного фонду оголосили про успішне завершення місії в Україні — після майже місяця переговорів. А напередодні Верховна Рада ухвалила необхідний для продовження співпраці з МВФ закон про посилення незалежності Національного банку. Новий транш від МВФ Україна може отримати вже у листопаді. За результатами першого перегляду програми Stand-by Україна отримає транш у розмірі 700 млн дол. Фінансування надійде за кілька днів після позитивного рішення ради директорів, засідання якої може відбутися найближчими днями.

Читайте також: Місія МФВ закінчила роботу в Україні — про результати розповів голова Нацбанку

Прямий ефір