Украина наш дом

7 програм фінансової допомоги для ВПО — як отримати виплати від міжнародних організацій

Ілюстративне фото: ua.news

В Україні діє декілька міжнародних програм, за якими внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть отримати фінансову допомогу. Перелік міжнародних організацій опублікував сьогодні, 9 червня, уповноважений Верховної Ради України з прав людини, інформує "Дом".

Отримати фінансову допомогу можна тільки від однієї з організацій, яка реалізує програму ООН. Це один і той самий вид допомоги, який здійснюють різні міжнародні організації.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України

Фінансова допомога становить 2500 грн на особу протягом трьох місяців. ВПО не повинна звертатися з окремими заявами, виплати нараховуватимуться разом із державною допомогою. Пріоритет надається малозабезпеченим сім’ям, переміщеним із громад, які постраждали внаслідок бойових дій. Кошти будуть перераховані безпосередньо голові господарства: переказом на банківський рахунок, інформація про який зареєстрована в Мінсоцполітики, або готівкою, яку можна буде отримати в будь-якому відділенні "ПриватБанку". Отримувачі допомоги будуть поінформовані про включення до програми через SMS-повідомлення. Після цього буде повідомлення від "ПриватБанку" про переказ коштів.

Програма від ЮНІСЕФ "Спільно"

Родини, незалежно від наявності реєстрації як внутрішньо переміщеної особи, можуть отримати   тримісячну грошову підтримку в розмірі 2220 грн на особу (але не більше ніж 5 осіб в сім’ї), у разі якщо вони:

  • мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;
  • мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Прийомні батьки/батьки-вихователі також можуть подати заявку на отримання допомоги. Для отримання коштів необхідно зареєструватися на сайті register.unicef.org. Про ухвалене рішення повідомляють за допомогою SMS-повідомлення. Якщо рішення буде позитивним, виплата надійде протягом чотирьох тижнів із моменту подання заявки.

Агентство ООН у справах біженців

Тримісячна грошова допомога в розмірі 2200 грн для осіб, які перемістилися на територію Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської областей та зареєстровані як внутрішньо переміщені особи. Виплати здійснюються через відділення АТ "Укрпошта".

Всесвітня продовольча програма ООН

Грошова допомога для переселенців, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницькій областях. Розмір допомоги становить 2220 грн на одну особу, а максимальний обсяг допомоги на одну сім’ю становить 6600 грн (в кількості трьох осіб у домогосподарстві). Грошова допомога нараховується автоматично усім громадянам, які:

  • зареєстровані як ВПО;
  • подали документи на отримання допомоги на проживання ВПО.

Звертатися за отриманням допомоги до будь-якого виконавчого органу особисто не потрібно. Виплати здійснюються через будь-який банк, що підтримує платіжну систему Western Union.

Міжнародна організація з міграції

Багатоцільова програма грошової допомоги, яка полягає в наданні внутрішньо переміщеним особам грошової виплати в розмірі 2200 грн на особу. Наразі проєкт реалізується в Закарпатській та Вінницькій областях. Невдовзі планується розширення також на Чернівецьку, Івано-Франківську та Львівську області. Для отримання допомоги людина має зареєструватися як внутрішньо переміщена особа в органах соціального захисту населення територіальної громади або ЦНАПі.

Пріоритет надається:

  • вагітним жінкам;
  • самотнім батькам, які виховують дітей;
  • сім’ям з двома дітьми й більше;
  • домогосподарствам, де є особи з інвалідністю;
  • людям старшого віку (65+ років).

У разі, якщо людина потрапляє під визначені критерії вразливості, кошти будуть переказані через відділення АТ "Укрпошта" протягом двох тижнів після заповнення даних.

Норвезька рада у справах біженців

Проєкт з багатоцільової грошової допомоги для ВПО. Реєстрація відбувається лише за допомогою чат-боту у WhatsApp. Для реєстрації необхідно завантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон, додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 та відправити на нього повідомлення з текстом "NRC".

Також в уповноваженого нагадали, що з 31 травня громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, на деокупованих територіях або на територіях, на яких відбуваються активні бойові дії, а також внутрішньо переміщені особи можуть подати заявку на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій. Така можливість забезпечена Кабінетом міністрів України на соціальній платформі "єДопомога" (edopomoga.gov.ua). На даній платформі треба буде внести свої персональні дані, дані про дітей та осіб з інвалідністю, якими ви опікуєтеся, та вказати IBAN, міжнародний номер банківського рахунку.

Читайте також: 2220 грн допомоги отримав кожен 4-й переселенець — як проєкт від ООН працює на заході України (ВІДЕО)

Прямий ефір