Украина наш дом

60% запасів високоточної зброї використала Росія та змінила тактику застосування такого озброєння, — ГУР

Наслідки обстрілу вокзалу у Краматорську. Фото: dn.npu.gov.ua

Ресурс високоточного озброєння, високоточних боєприпасів у РФ — на граничному рівні. Російські війська вичерпують запаси такої зброї. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький сьогодні, 25 травня, повідомляє пресслужба відомства, інформує "Дом".

За його словами, перші два місяці повномасштабного вторгнення ракетні обстріли були хаотичними. Згодом ситуація змінилася.

"За нашими даними, якщо говорити про високоточну зброю, то використано вже близько 60% запасів. По деяким видам навіть більше — 70%. Є відповідні нормативні вимоги по тому пороговому рівню, який необхідно тримати у військах, і по тих самих "Іскандерах" цей пороговий рівень майже настав", — сказав Скібіцький в ефірі проєкту "Радіо Свобода" "Крим.Реалії".

Водночас, як зазначив представник ГУР, Росія не може поповнювати запаси так само швидко, як Радянський Союз.

"Вони не мають таких потужностей і швидкого виробництва високоточної зброї, тим паче економічні санкції, політичні санкції, які накладені на РФ, не дозволяють зараз активно, широкомасштабно використовувати компоненти іноземного виробництва. Вони змінили тактику застосування такого озброєння. Якщо раніше по об’єкту застосовувалося дві чи чотири ракети, то зараз чітко обирається об’єкт, ціль, це від 8 до 12 ракет різного формату. Або балістичні, або крилаті ракети наземного, або морського, повітряного базування, для того, щоб бути готовим вразити цю ціль", — резюмував Вадим Скібіцький.

Читайте також: Масштабні обстріли, бої на Донбасі, втрати росіян — 91-й день війни у зведенні Генштабу ЗСУ

Як повідомлялося раніше, станом на сьогодні, 25 травня, ситуація на Донбасі — надзвичайно погана. Луганщина продовжує стримувати російських окупантів, які знищують населені пункти. Обстріли не зупиняються взагалі. Кількість обстрілів на квадратний метр колосальна.

Прямий ефір