Украина наш дом

500 пластикових пакетів щороку використовує один українець — як працює нова заборона (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Щороку один українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів. Громадяни все частіше відмовляються від пластику та знаходять альтернативу одноразовим пакетам, повідомляє "Дом".

Крім того, що поліетиленові пакети забруднюють екологію, пластик розкладається та потрапляє у воду, землю та продукти.

"Є дослідження про те, що протягом життя людина накопичує до 20 кг мікропластику в організмі. Оскільки пластик є нафтопродуктом, споживання нафтопродуктів негативно впливає на здоров'я", — каже еколог Сергій Волков.

Сьогодні, 10 грудня, в Україні набув чинності перший етап обмежень щодо використання пластикових пакетів. Тепер за одноразовий пластиковий пакет, який набирають пачками, доведеться щедро заплатити. Наприклад, стандартний пакет із ручками тепер коштує 3 грн за штуку. Але дехто з українців уже підготовлений.

"Я спеціально прийшла з підготовленим пакетом для того, щоб не брати ці одноразові і викидати. Я цей прийду додому, зніму, і ще раз піду за овочами", — поділилася жителька Києва Світлана Миколаївна.

"Коли йду до супермаркету, якогось магазину, я зазвичай беру мішечки. Буває, звичайно, я забуваю їх. Але в такому разі намагаюся якнайменше використовувати пластикові пакети", — сказала киянка Анастасія.

Це лише перше обмеження, за допомогою якого в Україні мають намір зменшити кількість пластикових відходів. Тепер у супермаркетах, аптеках та відділах кулінарії не можна безплатно розповсюджувати тонкі пластикові пакети.

А від 10 березня 2022 року повністю заборонять розповсюджувати в магазинах тонкі та надтонкі пакети. Зокрема і оксорозкладні, які містять добавки, завдяки яким швидше розпадаються на мікропластик. А від січня 2023 року в Україні залишаться тільки біорозкладні пакети. Інші будуть заборонені.

Читайте також: Підсумки 10 грудня: Україна на Саміті за демократію, катування в ОРДЛО та заборона на пластикові пакети (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, за розповсюдження безплатних пластикових пакетів штрафуватимуть від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення — штраф до 8,5 тис. грн. Водночас під заборону поки не потрапляють біорозкладні та надтонкі пластикові пакети для пакування свіжої риби, м'яса, круп та льоду.

Читайте також: Прощання із безплатними пластиковими пакетами — чи готові українці (ВІДЕО)

Прямий ефір