5 колаборантам з Донбасу та Херсону повідомлено про підозри — де та чим вони допомагають окупантам

Колаборантка. Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) повідомила про підозри ще 5 колаборантам, які допомагають РФ на тимчасово окупованих територіях України. "Кар’єра" в окупаційній так званій "владі" може коштувати їм 10 років ув’язнення. Про це сьогодні, 29 червня, повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко, інформує "Дом".

Так, викрито на колабораційній діяльності ще декількох колишніх посадовців з Донецької та Луганської областей.

Зокрема, перед законом постане "банкір", який у змові з російськими кураторами створив і очолив у Маріуполі псевдоутворення, що за своїм функціоналом нагадує фінустанову — "центробанк ДНР".

"Окупанти доручили зраднику витіснити з обігу українську гривню, захопити приміщення українських банків для розширення інфраструктури новоутвореного відділення та підібрати "кадри" з-поміж колишніх і нинішніх працівників фінустанов", — розповів Дехтяренко.

Крім того, СБУ підозрює ще двох колаборантів, які за власним бажанням перейшли на бік ворога. В обмін на лояльність вони погодились тимчасово очолити незаконні структури у Троїцькому та Сватівському районах Луганської області.

"Йдеться про так звані "Объединенные территориальные отделения государственного учреждения – республиканские центры занятости ЛНР", — додав речник Служби безпеки.

Також СБУ викрила на колабораційній діяльності депутатку Міловської селищної ради, яка представляла заборонену в Україні партію "ОПЗЖ".

"Жителька Старобільського району в умовах воєнного стану добровільно обійняла керівну посаду у незаконно створеному органі й стала "заступником голови Міловської районної адміністрації ЛНР", — поінформував Дехтяренко.

Ще одна прихильниця "русского мира" під час тимчасової окупації Херсона добровільно зайняла посаду так званого "начальника департамента образования и науки" у окупаційній "адміністрації" держави-агресора в Херсонській області.

Щодо усіх цих осіб СБУ проводить досудове розслідування за статтею 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Крім того, СБУ продовжує збирати доказову базу щодо колаборантів, які в умовах воєнного часу перейшли на бік ворога і допомагають встановлювати окупаційний режим в Україні.

Читайте також: Отримано понад 900 заявок: як повідомити про колаборантів, розповіли в Мінцифри

Медіа-партнери
Прямий ефір