400 людей вступили до тероборони Києва, ще 200 оформлюються — як комплектують захист столиці (ВІДЕО)

Михайло Щербіна. Скрінштот відео: kanaldom.tv

Лише за понеділок, 24 січня, на "гарячу лінію" Київської міської державної адміністрації зателефонували понад 40 охочих долучитися до батальйонів територіальної оборони столиці. Ще місяць тому таких дзвінків за день було не більше ніж десять. Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу "Дом" розповів заступник директора департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Михайло Щербина.

За його словами, нині у територіальній обороні Києва — близько 400 людей.

"Це чоловіки й жінки. Вони проходять практично щотижневу підготовку, але ще близько 200 людей оформлюють документи у територіальних центрах комплектування (колишніх військкоматах)", — розповів заступник директора департаменту муніципальної безпеки КМДА.

В Україні існує єдина система територіальної оборони. За неї відповідає головнокомандувач Збройних сил України. У кожній області й у Києві створені бригади територіальної оборони.

"Наше завдання, Київської міської державної адміністрації, — надавати всебічну допомогу бригаді у підготовці, організації занять наших резервістів", — говорить Щербина.

І в Києві, і в інших регіонах України бажаючим укласти контракт для служби в теробороні необхідно звертатися до територіальних центрів комплектування за місцем проживання. Центри мають сайти, сторінки у Facebook тощо.

"У нас, в Київській міській державній адміністрації, також розгорнута "гаряча лінія". На неї може звернутися кожний охочий, якому буде надана відповідь на його запитання. Окрім того, він буде направлений до відповідного командира батальйону за тим районом, в якому він мешкає або працює. Там йому буде надана всебічна підтримка для проходження усіх необхідних комісій, збору довідок і таке інше. Окрім того, уже практично кожний батальйон у місті Києві відкрив таку "гарячу лінію" для набору добровольців. І от, скажімо, за учорашній день (понеділок, 24 січня) нам зателефонували понад 40 громадян, які зверталися за допомогою у підписанні контракту на службу у резерві, а, скажімо, місяць тому таких дзвінків було десь 10 за день, а пів року тому — тільки один дзвінок. Тобто зараз звертається набагато більше людей, набагато більше проявляють інтерес до територіальної оборони", — наголослив Михайло Щербина.

Читайте також: Бійці тероборони у Києві склали присягу — які їхні завдання у разі загрози (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір