35-ті роковини Чорнобильської катастрофи: 26 квітня в історії

26 квітня 1986 року, 35 років тому, сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства — Чорнобильська аварія. Про це йдеться в програмі "Утро Дома".

О 1:23 ночі на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) пролунав потужний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку та машинного залу. Після вибуху сталася пожежа, в результаті чого вогонь охопив дах третього енергоблоку.

Масштаби катастрофи радянська влада приховувала. Евакуація населення почалася тільки через 35 годин. Перші повідомлення про трагедію з'явилися в ЗМІ через кілька днів під тиском міжнародної громадськості, адже радіоактивна хмара досягла Швеції та США. Від радіоактивного забруднення найбільше постраждали північна частина України, Білорусь і захід Росії.

Серед головних причин катастрофи називають технічні недоробки реактора і помилки персоналу.

Зараз територію, яка піддалася найбільшому радіаційному забрудненню, називають Зоною відчуження. Згідно з програмою, ухваленой Верховною Радою, ЧАЕС буде повністю ліквідована до 2065 року.

Також в цей день в 1998 році в техаському місті Х'юстоні барбадоський шашкіст Рональд Кінг провів сеанс одночасної гри з 385 гравцями і у всіх партіях здобув перемогу, потрапивши в Книгу рекордів Гіннеса.

Окрім того, 26 квітня 1999 року тайванський студент Чень Інхао активував комп'ютерний вірус CIH, який отримав назву "Чорнобиль". Проникаючи в комп'ютер, він знищував дані, що зберігаються на жорстких дисках, а також мікросхеми на материнській платі.

Читайте також: Підсумки 25 квітня: загроза з боку Росії, ціна на газ і нові карантинні зони (ВІДЕО)

Прямий ефір