330 сторінок про біг, бобер — майстер на всі руки та останні дівчата, що вижили — огляд книг від Дмитра Слівного

"Витримати все" Алекса Гатчінсона. Фото: facebook.com/yakabooua

Обрати цікаву книгу — непроста задача. Журналіст "Ранку Вдома" Дмитро Слівний порадить такі твори, серед яких ви точно знайдете щось для себе. У цьому огляді він розповість про такі книги: "Кастор — на всі лапи майстер" Ларса Клінтінга, "Витримати все" Алекса Гатчінсона та "Останні дівчата" Райлі Сейгер. 

"Кастор — на всі лапи майстер", Ларс Клінтінг. Книжка містить 7 історій про те, як бобер на ім'я Кастор пече смачний пиріг, вирощує квасолю на підвіконні, майструє ящик для інструментів, шиє фартух, змішує фарби та фарбує шафку, лагодить велосипед та про те, як Фріппе узявся працювати в майстерні замість Кастора і що з того вийшло.

"Кастор — це шведський антропоморфних бобер, який живе на узліссі та має свій город і майстерню. Його бабуся вправно готувала і залишила онукові купу кухонного приладдя та навчила базовим кулінарним навичкам. Кастор взагалі дуже працьовитий бобер. Він майже ніколи не сидить без діла, на відміну від його молодшого друга Фріппе. Кастор і Фріппе — це дві моделі соціальної поведінки на кшталт майстер-учень або батько-син", — розповідає Дмитро Слівний.

"Витримати все", Алекс Гатчінсон. Автор — колишній бігун на довгі дистанції, член канадської національної збірної, здобув журналістську освіту й тепер спеціалізується на темі витривалості в спорті.

"До моменту, як я відкрив книжку, мені важко було уявити, як можна бігти аж 330 сторінок. А головне — навіщо?" — каже Слівний.

Пишучи про можливості м'язів, потребу в кисні, вплив спеки й спрагу, а також про неминучий біль, Алекс Гатчінсон розповідає неймовірні історії чоловіків і жінок, які випробовували й випробовують свої фізичні межі.

"Витривалість — це боротьба з наростаючим бажанням зупинитися. І ми здатні підштовхнути себе ще трохи далі", — вважає Гатчінсон. 

З книжки можна дізнатися про найновіші дослідження щодо фізичних бар'єрів тіла людини, тож вона буде у нагоді всім тим, хто має бажання досягти більшого в спорті чи тренуваннях, які підтримують життєвий тонус.

"Останні дівчата", Райлі Сейгер. Це перший детектив колишнього журналіста, який пише під псевдонімом Райлі Сейгер. Книга стала світовим бестселером, отримала премію ITW Thriller Award, а "король жахів" Стівен Кінг назвав її "великим трилером".

У книзі йдеться про те, що 10 років тому Квінсі Карпентер вдалося неможливе — вона вижила після жахливої ночі в Сосновому котеджі, коли загинули всі її друзі. Журналісти одразу ж охрестили її "останньою дівчиною", як до цього вже називали Саманту і Лізу. Поєднує дівчат те, що в різний час і за різних страшних обставин їм трьом єдиним вдавалося вижити, а от відрізняє те, що з них лише Квінсі так і не пам'ятає що ж з нею трапилося… Зараз дівчина живе своє ідеальне життя на Мангеттені — чудовий хлопець, популярний блог, найкращий друг-поліцейський, який власне і врятував її життя. Все прекрасно, якщо не забути випити ксанакс, звісно. Ідилія розсипається вщент, коли на порозі її дому з'являється Саманта, яка завзято набивається в подруги. А Лізу тим часом знаходять мертвою...

Читайте також: Швеція очима українки, українські головоломки та історія суворих чоловіків — огляд книг від Дмитра Слівного

Медіа-партнери
Прямий ефір