300 млрд євро потрібно Україні на модернізацію очисних споруд, заявили в Мінекології

Иллюстративное фото: pixabay.com

Проблема якості питної води щороку погіршується в Україні. У воді фіксують фосфати, мікропластик та інші небезпечні елементи. Однак для повної модернізації очисних споруд Україні треба щонайменше 300 млрд євро, розповів заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Михайло Хорєв у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

"За скромними підрахунками, щоб модернізувати всі очисні споруди в Україні та довести їх до європейського рівня, потрібно понад 300 млрд євро", — зазначив він.

Модернізація очисних споруд — дорогий процес, тому в Україні планують обмежити використання продуктів, які є головними забруднювачами. Так, в Україні заборонять використання пластикових пакетів і обмежать використання фосфатів.

"З 2024 року дозволена доза використання фосфатів в Україні буде знижена до мінімуму. Щоб у воді їх не було взагалі, або була мікродоза, яка пропадатиме після очищення води", — додав заступник міністра.

Хорєв також зазначив, що зараз велика проблема з очищенням води перебуває на регіональному рівні.

"Дуже згубне замкнуте коло перебуває на регіональному рівні, з нашими водоканалами. Місцева влада абсолютно не любить підвищувати тарифи, тому що це дуже непопулярно. При цьому водоканали, які існують за рахунок оплати абонентів, звісно, недоотримують фінансування. Тому очисні споруди — поганої якості або зовсім не працюють. І населення, яке там живе, п’є цю воду, хворіє і йде в аптеку за ліками", — розповів він.

Повна версія інтерв'ю: Забруднення води пластиком і фосфатами — як вирішити проблему: "Официальный разговор" із Михайлом Хорєвим

Медіа-партнери
Прямий ефір