Украина наш дом

30 тисяч мешканців Волновахи залишаються без водопостачання через обстріл НЗФ, — Денісова

Ілюстративне фото: pexels.com

Люди у Волновасі залишилися без води через пошкодження двох трансформаторів, які живлять перше піднесення Південнодонбаського водогону. Пошкодження сталися через обстріл з боку незаконних збройних формувань (НЗФ). Про це сьогодні, 22 лютого, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, інформує "Дом".

Денісова зазначила, що ремонтні роботи розпочатися не можуть через відсутність гарантій безпеки з боку НВФ для ремонтної бригади у "сірій зоні". Люди змушені отримувати воду зі штучних джерел та колодязів.

Уповноважена ВРУ з прав людини наголосила, що, згідно з нормами міжнародного права, окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення окупованих територій іншими ресурсами.

Вона також закликала міжнародну спільноту відреагувати на факт порушення основного права — права на воду — і посилити тиск на РФ, щоб припинити нехтування правами людини на тимчасово окупованих територіях України.

Читайте також: У знеструмлене обстрілами НЗФ прифронтове місто Донеччини повернули світло (ФОТО, ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, лідери провідних держав світу засудили рішення президента РФ Володимира Путіна про визнання так званих "ДНР" та "ЛНР". У відповідь на такий крок Кремля багато країн почали запроваджувати антиросійські санкції.

Прямий ефір