29 країн-учасниць і 4 тематичні панелі — що обговорюватимуть на саміті "Кримської платформи" (ВІДЕО)

Окупований Крим. Фото: ukrinform.ru

Напередодні 30-ї річниці Незалежності України, 23 серпня, відбудеться саміт "Кримської платформи". На сьогодні, 2 серпня, свою участь в заході підтвердили 29 країн-учасниць. На думку президента України Володимира Зеленського, повернення питання Криму до світового порядку денного допоможе повернути його додому — до України, повідомляє "Дом".

"Кримська платформа" дозволить об'єднати національні та міжнародні зусилля для деокупації українського півострова. На саміті, насамперед, порушуватимуть питання захисту прав кримських татар на окупованому півострові і розроблять механізми звільнення політичних в'язнів.

Планується організувати чотири панелі, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба:

"Відбудеться 4 тематичні панелі для предметної розмови про подальші кроки: про невизнання спроби анексії Криму, про мілітирізацію Азово-Черноморського регіону, про шляхи реінтеграції Криму через права людини та сталий розвиток, і про відновлення прав кримськотатарського народу", — сказав він.

За підсумками саміту буде підписано "Кримську декларацію". У ній буде викладена концепція роботи платформи за пріоритетними для України напрямками. Зокрема, це санкції проти Росії, питання безпеки в Чорному і Азовському морях. Також документ засудить злочини Росії в окупованому Криму і позначить міжнародну політику щодо його деокупації.

"23 серпня підпишуть спільну Декларацію про спільні домовленості і спільні наміри. Треба назавжди забути, що Україна забуде про Крим. Україна не підійматиме питання Криму тільки в одному випадку — коли буде підіймати в Криму український прапор", — заявив президент Зеленський.

Над розробкою стратегії щодо деокупації Криму працює 180 експертів з 33 країн світу. У МЗС вважають, що Україні вдалося сформувати ядро міжнародної коаліції "За визволення Криму від окупації".

"Платформа стане дієвим інструментом протидії спробам порушення міжнародного права, які були попрані у 2014 році. Вже ухвалено дуже важливий, я би сказала, історичний закон, на якій мій народ — кримські татари — чекали 30 років. Це Закон про корінні народи і це теж елемент "Кримської платформи" і її імплементації. Скасовано абсолютно ганебний, дискримінаційни закон "Вільна економічна зона "Крим"", — заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Після саміту, за словами Джапарової, діяльність "Кримської платформи" не закінчиться. Триватимуть консультації міністрів закордонних справ, зустрічі та конференції. Зокрема, планується заснувати щорічний форум, який буде присвячено безпеці Чорноморського регіону. Особливу увагу планують приділити економічним та екологічним наслідкам окупації Криму Росією.

Читайте також: Підсумки 2 серпня: заходи до Дня Незалежності, міфи про воду в Криму і розрив зв'язків Україна-Росія (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, щодо тексту декларації за підсумками саміту "Кримської платформи" наразі ведуться консультації з представниками країн-учасниць заходу. Документ перебуває на фінальній стадії узгодження. Джапарова розповіла, що важливо знати про цей документ.

Медіа-партнери
Прямий ефір