25 кримінальних справ веде ДБР із розкрадання при будівництві казарм для військових

Олексій Сухачов. Фото: kanaldom.tv

Щодо розкрадань при будівництві казарм і житла для військовослужбовців з початку року велося слідство з 25 кримінальних справ, 6 справ уже передано до суду, за однією є вирок. Про це в програмі "Право на право" телеканалу "Дом" повідомив виконувач обов'язки директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Олексій Сухачов.

"Будівництво житла для військовослужбовців — це соціальний проєкт, це соціальне питання забезпечення нашої армії. Упродовж 7 місяців 2021 року Державне бюро розслідувань проводить слідство з 25 проваджень в частині, що стосується будівництва казарм і житла для військовослужбовців... 6 обвинувальних актів за 7 місяців 2021 року вже направлені до суду. Суд виніс один обвинувальний вирок", — сказав Сухачов.

Зокрема, ведеться розслідування у трьох обласних центрах — у Донецькій, Одеській і Запорізькій областях. Збитки становлять від 4 до 12 млн грн.

"Це розкрадання на етапі завищення вартості робіт, при укладанні, при проведенні тендерної процедури та укладенні державного контракту. Це розкрадання, коли проводяться безпосередньо будівельні ремонтні роботи, на моменті підписання актів виконаних робіт. Учасники цих протиправних дій — як чиновники Міністерства оборони, так і державні виконавці цієї роботи, так і комерційні структури", — розповів Сухачов.

Він зазначив, що співробітники ДБР не тільки розслідують кримінальні виробництва, але і здійснюють аналіз причин і умов системних розкрадань в армії. Основна причина — безконтрольність з боку керівництва Міністерства оборони.

"Адже найголовніше і найважливіше — не тільки сказати, що ми будемо будувати, не тільки оголосити, що ми будемо закуповувати. Найголовніше — взяти під системний контроль використання бюджетних коштів, які виділяються на цільові програми в армії. Є керівники Міноборони, є заступники, які відповідають за озброєння, за придбання харчів, за технічне оснащення, за форму тощо. Є пересічні виконавці. Ось цим контролем повинна була бути пронизана вся вертикаль — до пересічного виконавця в Міністерстві оборони й у Збройних силах", — пояснив глава ДБР.

Але, зокрема, щодо будівництва казарм і житла для військовослужбовців контроль був організований не на достатньому рівні.

"Ми спостерігаємо людську жадібність, змову з комерсантами", — продовжив Сухачов.

Глава ДБР вважає, що чиновники Міноборони не до кінця розуміють, яким чином вони повинні виконувати свої обов'язки щодо збереження бюджетних коштів, щоб уникнути тотальних розкрадань в армії.

"Нещодавно президент Володимир Зеленський прийняв відставку трьох заступників міністра. Це рішення, які були ухвалені з причин невідповідності цих чиновників займаним посадам", — навів приклад наслідків перевірок в оборонному відомстві Сухачов.

Повна версія інтерв'ю: "Вкрадені" казарми: нові факти розслідування "Право на право" про розкрадання в армії

Прямий ефір