Украина наш дом

23 млрд грн на військовий сектор: звідки взяли і як — розподілять подробиці позачергового засідання Ради (ВІДЕО)

Верховна Рада. Фото: sluga-narodu.com

У Верховній Раді України сьогодні, 23 лютого, увечері відбулося позачергове засідання. Почалося о 18:50. Насамперед народні депутати проголосували за законопроект, який дозволяє виділити на потреби військового сектора 23 млрд грн, інформує "Дом".

Ці гроші — надприбутки державного бюджету за кілька місяців. "За" проголосували 345 депутатів. І одразу ж, за прискореною процедурою, передали документ на підпис голові парламенту Руслану Стефанчуку.

"Ці 23 млрд додатково йдуть на армію, 16 із цих мільярдів йде на Міністерство оборони. Це вже безпосередньо розподіляється міністерством на потреби, які у них є. 6 млрд грн йде на Міністерство внутрішніх справ. Але фактично це йде на прикордонників та нацгвардійців, які працюють зараз у важких умовах, прифронтових зонах, щоб у них було на це фінансування. Ще по 200 млн йде на військові цивільні адміністрації. 0,5 млрд — на проект вода Донбасу", — розповів народний депутат із фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Також нардепи проголосували за особливий розклад роботи на найближчий місяць. Рада збиратиметься у будь-який день у разі потреби, а погоджувальна рада проходитиме частіше, ніж кожен другий понеділок.

Головною ж темою обговорення стало запровадження надзвичайного стану у всіх регіонах України, крім Луганської та Донецької областей.

"Це положення, яке вводиться на 30 днів, може бути продовжено, але не несе для нас критичних змін нашого повсякденного життя, оскільки те, що відбулося два дні тому, воно трохи екстравагантніше, ніж те, що почало відбуватися 8 років тому як війна, збройний конфлікт, як його у міжнародному праві називають, на сході і окупація Криму", — прокоментувала нардеп із фракції "Слуга народу" Марія Мезенцева.

Спочатку документ запропонували у Раді національної безпеки та оборони України, однак у глав фракцій виникли питання та виправлення. Комітет напрацював нові положення.

Введення надзвичайного стану зрештою було схвалено 335 голосами.

Читайте також: Введення надзвичайного стану підтримала Рада — деталі

Нагадаємо, у всіх регіонах України, крім Луганської та Донецької областей, буде запроваджено надзвичайний стан. На територіях Донецької та Луганської областей діє окремий правовий режим, раніше врегульований українським законодавством.

Основні заходи у разі запровадження надзвичайного стану:

  • особливий режим в'їзду/виїзду, обмеження свободи пересування;
  • обмеження руху транспортних засобів та їхній огляд;
  • посилення охорони громадського порядку;
  • заборона проведення зборів та мітингів.

Додаткові заходи:

  • введення комендантської години;
  • перевірка документів;
  • обмеження продажів зброї, отруйних та сильнодійний хімічних речовин, алкоголю;
  • спеціальні правила користування зв'язком.

Читайте також: Надзвичайний стан має затвердити Рада — думки нардепів (ВІДЕО)СУСПІЛЬСТВО

Прямий ефір