Украина наш дом

20 мостів пошкодили та зруйнували НЗФ на Луганщині — воєнні злочини розгляне суд у Гаазі (ВІДЕО)

Разрушенный мост у Станицы Луганской, 2018 год. Фото: dw.com

Луганська обласна прокуратура направила задокументовані факти воєнних злочинів, скоєних незаконними збройними формуваннями (НЗФ), до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди). Документ підписаний генеральною прокуроркою України Іриною Венедіктовою, інформує "Дом".

У ньому йдеться про злочини, вчинені з 2014 до 2018 року. Тоді у Луганській області НЗФ пошкодили та зруйнували 14 автомобільних мостів, п'ять залізничних і один пішохідний. Правоохоронні органи розслідують 20 кримінальних проваджень. Про підозру повідомили чотирьом людям, троє з них — у розшуку.

"Фактично була порушена інфраструктура, нормальне транспортне сполучення між 24 населеними пунктами. І приблизно 2 млн людей зазнали певні обмеження своїх конституційних прав. Ідеться не тільки про збитки. Прямі збитки, які були нанесені, це 95 млн грн. І це без урахування тих мостів, які були зруйновані, а зараз розташовані на тимчасово непідконтрольній території", — пояснив перший заступник керівника Луганської обласної прокуратури Костянтин Караман.

Читайте також: В Україні можуть відкрити офіси Міжнародного кримінального суду, — кандидатка на пост членкині Комітету ООН проти катувань (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, близько 400 справ відкрито щодо порушень прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Серед них майже 100 — за фактами порушення законів та звичаїв війни.

Читайте також: Злочини на Донбасі: два нових звернення до Міжнародного кримінального суду в Гаазі направила Україна (ВІДЕО)

Прямий ефір