20 млрд грн буде зарезервовано під іпотечні програми для переселенців, — Верещук

Будівництво будинку для ВПО у Краматорську. Фото: dn.gov.ua

Мінреінтеграції у своїй роботі планує оголосити 2022-й роком житла для переселенців та забезпечити виділення 3000 квартир. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" заявила віцепрем'єр-міністерка України — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"Лише 12% із числа внутрішньо переміщених осіб мають власне житло. Решта — або орендують, або живуть у родичів, або розв'язують питання іншим чином. І це надзвичайно велика проблема. Так, темпи забезпечення житлом у 2021 році у рази вищі, ніж у 2019-му. Але це дуже мало у порівнянні з потребою. Тому ми зараз йдемо на те, щоб 2022-й оголосити роком житла", — заявила вона.

Міністерка повідомила, що у розв'язанні житлової проблеми Україні допомагають уряди країн-партнерів — Німеччини, Канади, США, Великої Британії, Туреччини.

"Туреччина допомагає і хоче побудувати 500 квартир для внутрішньо переміщених осіб з числа кримських татар, а також військовослужбовців АТОшників з внутрішньо переміщених осіб. І це дуже добре, ми зараз прикладаємо достатньо зусиль, щоб уже у 2022 році таке будівництво почалося. Тому що ця тема вже 2 роки триває", — доповнила Верещук.

Вона нагадала, що на житлові програми у бюджеті Мінреінтеграції на 2022 рік передбачено 120 млн грн.

"Плюс, і тут я дякую президенту України, який почув, наскільки важливою та терміновою є потреба у житлі саме внутрішньо переміщених осіб, та оголосив, що 20 млрд грн з держбюджету буде зарезервовано під іпотечно-кредитні програми для ВПО з державних службовців, вчителів, лікарів, бібліотекарів тощо. Це також допоможе розв'язати й кадрове питання, бо ті ж Донецька та Луганська області страждають через відсутність кваліфікованого, наприклад, медичного персоналу. І якби людина знала, що вона отримає іпотечний кредит під 3% на житло в Луганській та Донецькій областях, звичайно ж, вона зробить вибір на користь цих регіонів. І зараз ми шукаємо механізм, і до кінця січня ми його знайдемо", — розповіла міністерка.

Мінреінтеграції поставило амбітну мету — забезпечити переселенців 3000 квартир наступного року.

"Подивимося, як вийде, бо якщо 500 квартир переселенці отримають за допомогою Туреччини, то решта 2500 — це потрібно ще напрацювати. Тому проблему я знаю, проблема вирішувана, до неї потрібно просто докласти чимало зусиль, які ми докладемо, і велике бажання, яке ми маємо. Бо таке бажання і така мотивація у нас є від президента України, від прем'єр-міністра України, а найголовніше — в очах тих людей, які отримували ці квартири. Коли я вручала ключі від квартир в Новому Айдарі на Луганщині, я бачила ці сльози, жінки казали: ми навіть не вірили, що це можливо, ми навіть не мріяли, що у нас буде свій куточок — у теплі, у добрі, ще й із побутовою технікою", — підсумувала Верещук.

Повна версія інтерв'ю: "Я розумію, як їм боляче": про допомогу переселенцям та мешканцям окупованих територій говоримо з очільницею Мінреінтеграції Іриною Верещук

Медіа-партнери
Прямий ефір