14 км та 855 будинків — де розташована найдовша вулиця, визначили в Україні (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: tmr.gov.ua

Найдовша вулиця в Україні розташована у селі Орів Львівської області. Її офіційно внесли до Національної книги рекордів. Протяжність вулиці, названої на честь українського поета Тараса Шевченка, становить 14 км. Тепер місцеві жителі сподіваються, що завдяки рекорду їхнє село стане популярним серед туристів, повідомляє "Дом".

"У вашому прекрасному селі зафіксовано новий рекорд України, а саме найдовшу вулицю Тараса Шевченка протяжність 14 км. Вітаю вас!", — сказала експертка національного проєкту "Книга рекордів України" Тетяна Розвадовська.

Село Орів вважається одним із найдовших у Львівській області. Там усі 855 приватних будинків розташовані лише на одній вулиці.

За словами місцевих жителів, про таке визнання мріяли давно. Вважають, що, потрапивши до Національної книги рекордів, село прославиться на всю країну і стане популярним серед туристів. Адже й крім вулиці їм чим здивувати — тут і мальовничі ландшафти, і гірська річка.

"Це означає, що ми стали відомі, ми були відомі і за кордоном, і в Україні, а тепер ми стали ще більше відомі. Про нас будуть говорити люди, до нас будуть приїжджати і я надіюсь, що будуть ходити цією вулицею", — каже місцева жителька Тетяна Сухроменда.

Єдиною проблемою залишається дорога. Її ремонтували ще 1970 року. Обласні чиновники запевняють, що наступного року виправлять цей недолік.

"Зараз кілометр дороги в дрібному поточному ремонті стартує від 4 млн грн. Де гірська частина, от де ми знаходимось, тут, відповідно, вартість буде значно дорожча, бо тут потрібно додаткове водовідведення, треба додатково будувати підпірні стінки, оскільки є багато річок, будувати мостові переходи", — розповів заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко.

"Там кілька кілометрів — зробити гарну дорогу та ідеальний доїзд. Можна поєднати й культурний відпочинок в умовах Трускавця, і активний відпочинок, екологічно чистий в населеному пункті Орів", — додав Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський.

Також у селі хочуть встановити оглядову вежу та облаштувати вело-інфраструктуру.

Читайте також: 34 млрд грн інвестицій в авіабудування та зниження податків — здешевити внутрішній туризм хоче уряд (ВІДЕО)

Нагадаємо, що поборотися за статус культурної столиці Європи планують у Маріуполі Донецької області. Цьогоріч місто, розташоване поряд з лінією дотику, реалізувало масштабний проєкт культурних ініціатив "Діалог мовою мистецтва". Грант на реалізацію проєктів виділив Український культурний фонд після того, як Маріуполь виграв звання "Велика культурна столиця України-2021".

Прямий ефір