13 млн грн штрафів — масову перевірку автозаправок здійснюють в Україні (ВІДЕО)

АЗС у Києві. Фото: kanaldom.tv

Державна екологічна інспекція України здійснює масову перевірку автозаправок по всій країні. Таким чином планують поліпшити якість палива і зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу. Вже виявлено близько 1 тис. порушень, виписано штрафи на 13 млн грн, передає "Дом".

Неякісне паливо щорічно стає причиною фізичного збитку для мільйонів українців. Причина 95% усіх токсичних викидів в атмосферу у столиці — автомобільні вихлопи. Схожа ситуація й в інших великих містах. У Державній екологічній інспекції вважають, що контроль за якістю палива виправить ситуацію.

"Протягом цього року у межах ринкового нагляду ми здійснили близько 900 заходів державного контролю, виявили понад 1,4 тис. порушень і застосували адміністративно-господарських санкцій на суму понад 13 млн грн", — зазначив голова інспекції Андрій Мальований.

На першому етапі перевіряють документацію. Якщо знаходять порушення, йдуть з інспекцією. Такий рейд здійснюють без попередження.

"Досліджують усі показники, які є в технічному регламенті. Особливо наявність сірки, рівень кисневмісних сполук, частку бензолу, кількість домішок і біоетанолу. Для людини це загрожує захворюваннями легенів, кровотворними хворобами та іншими захворюваннями", — розповіла завідувачка сектора державного ринкового нагляду Держекоінспекції Олена Сібілєва.

За даними інспекції, сурогат знаходять в одному з семи випадків. Така кількість контрафакту спричиняє особливе невдоволення серед водіїв.

"Під час заправлення низькоякісним паливом може банально статися детонація. Це може розвалити мотор... Звичайно, це жахливо, і хотілося б заправлятися нормальним паливом з усіма сертифікатами... На нас наживаються всі ці нафтові компанії. Вся ця страшна нафтова індустрія. Тому нам уже давно пора переходити на альтернативні джерела енергії", — поділилися думками водії.

Проби палива взято на 30 заправках різних компаній, але до кінця року планується здійснити 300 таких перевірок. Їхні результати будуть вносити до відкритого реєстру, який почне працювати найближчими місяцями. Це підвищить інформованість населення та відкриє можливості для громадянського контролю.

Читайте також: Рейд автозаправками здійснили інспектори-екологи у Києві (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір