1000 грн вакцинованим: на що можна буде витратити гроші, розповіли нардепи

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Президент України Володимир Зеленський напередодні заявив, що кожен вакцинований українець отримає по 1 тис. грн. Гроші можна буде отримати через "Дію". Це допоможе стимулювати економіку, але із виплатою грошей можуть виникнути труднощі, вважають народні депутати. Про це вони сказали сьогодні, 16 листопада, у кулуарах Верховної Ради, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Зокрема, нардеп від фракції "Слуга народу" Олександр Качура наголосив, що ці гроші допоможуть стимулювати економіку.

"Головне — щоб ці гроші використовували в українській економіці, щоб з усього сплачували податки. Тому що, якщо людина ці гроші отримає та використає їх в українській економіці, це дасть поштовх, буде більше податків, більше робочих місць. Це нормальна історія, логіка є в цій пропозиції", — пояснив він.

Водночас народний обранець від фракції "Голос" Ярослав Железняк вважає, що із виплатою грошей можуть виникнути певні труднощі.

"Що стосується "Вовиної тисячі", якщо ми говоримо про саму ідею, я поки що не зовсім розумію її втілення. Напевно, будь-який стимул вакцинації — це непогано. Щодо розрахунків, якщо ми дивимося на кількість вакцинованих зараз і кількість людей, які будуть вакциновані, то ми говоримо щонайменше про 15 млн населення. 15 млн помножити на тисячу — буде 15 млрд грн. Я уважно слухав звернення президента і почув, що він планує виділити цього року 3 млрд грн і наступного року 3 млрд грн. Таким чином, у нас є недостача мінімум 9 млрд", — розповів нардеп.

Крім того, за його словами, можливо, доведеться змінювати закон, щоб цю виплату можна було здійснити через "Дію".

"Друге — щодо використання програми "Дія". Я не впевнений, що зараз законодавча база дозволяє використовувати такий механізм, коли "Дія" є таким собі ваучером для використання спортзалів, кінотеатрів та інших культурно-розважальних заходів або транспортних засобів. Тому для цього треба буде змінювати закон", — додав Железняк.

Заразом голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що гроші на цю програму виділятимуть і наступного року. Тому, за його словами, обіцяну 1000 грн отримають усі вакциновані українці.

Він також докладно пояснив, на що можна витратити гроші.

"Програма полягає в тому, що нашим вакцинованим громадянам видають сертифікати, на які вони можуть придбати послуги у тих видів бізнесу, які постраждали внаслідок коронавірусної кризи. Тобто соняшникову олію вони не можуть купити на ці сертифікати. Вони можуть купити, наприклад, туристичну подорож у межах України, сходити до кінотеатру, музею, театру. Перелік видів діяльності, які постраждали внаслідок коронакризи, визначається Кабміном. Але серед них, наприклад, не буде торгівлі. Тому що торгівля у нас зростає", — додав нардеп.

Нагадаємо, виплату грошей вакцинованим громадянам анонсував Зеленський. 1 тис. грн отримають українці, які пройшли повний курс вакцинації, тобто дістали дві дози препарату. Програма розпочнеться з 19 грудня.

Прямий ефір