Украина наш дом

100 тис. українців потрібно вакцинувати щодня для появи колективного імунітету, — інфекціоніст

Вакцинація в Україні. Фото: loga.gov.ua

Щоб в українців з’явився колективний імунітет від коронавірусу, щодня потрібно вакцинувати не менше 100 тис. осіб. Адже потрібно брати до уваги, що більшість вакцин потребують повторного введення. Про це сказав лікар-інфекціоніст Віктор Петров у програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

Він наголосив, що зараз в Україні вакцинація відбувається досить повільно. Якщо цей процес і далі триватиме з такою низькою інтенсивністю, то українці не зможуть отримати колективний імунітет.

"Швидкість вакцинації дуже повільна і, на жаль, ми не можемо говорити про те, що вакцина буде доступна абсолютно для всіх груп населення. Є питання з вакцинацією груп ризику. Ми повинні щепити літніх людей, медиків, учителів. Ми повинні обов’язково щепити людей, які багато контактують з іншими людьми, щоб зупинити поширення вірусу. Також важливо пам’ятати про те, що ми можемо себе захистити. Пам’ятати про дистанціювання, пам’ятати про дезінфекцію рук", — зазначив Віктор Петров.

За словами лікаря, для пришвидшення темпів COVID-вакцинації потрібно залучати приватних лікарів та більше медустанов.

"Ми повинні швидко вакцинувати велику кількість людей. Це потрібно робити всіма можливими способами. Залучити до цього приватних лікарів. Залучити всіх, хто може в цьому допомогти. Всі лікувальні установи повинні мати вакцину, яка буде доступна для будь-якого громадянина України з 18 років в будь-якій установі, в будь-якій географічній точці України", — каже лікар-інфекціоніст.

Повна версія інтерв’ю: Небезпека штаму "дельта" — що важливо знати: "5 вопросов на злобу дня" з лікарем Віктором Петровим

Нагадаємо, першою дозою COVID-вакцини щеплено вже майже 2,4 млн українців, з них повністю імунізовані (отримали дві дози вакцини) — понад 1,2 млн людей.

Прямий ефір