Украина наш дом

10 тис. українських бійців навчаються на базах НАТО, вони посилять український фронт уже у жовтні — деталі від Світана

Флаги Украины и НАТО. Фото: ua.news

У Великій Британії на базах НАТО триває навчання близько 10 тис. військовослужбовців України. До кінця року встигне пройти підготовку ще така ж кількість українських захисників. Про це сьогодні, 28 серпня, в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA повідомив полковник запасу, військовий експерт Роман Світан, інформує "Дом".

"Англійці підтягнули норвежців та канадців на полігони, які визначили для навчання наших бійців. Канада дала понад 200 інструкторів. А загалом на базах Великої Британії працюють до 350 інструкторів для підготовки першої партії до 10 тис. українських військових", — сказав він.

Військовослужбовці проходять навчання з бойового злагодження, роботи зі зброєю та технікою.

Перша група закінчить навчання у жовтні. Світан зазначив, що підготовлені за стандартами НАТО бійці посилять на українському фронті наступальні можливості ЗСУ.

"Перша партія вже буде готова на початку жовтня. Але такі навчання відбуватимуться до кінця року, до 31 грудня практично. Тобто ще одну партію до 10 тис. українських військовослужбовців буде підготовлено", — уточнив він.

Експерт наголосив, що ці навчання також відіграють велику роль для залучення української армії до структур НАТО. Особливо після того, як Сполучені Штати ухвалили рішення про виведення допомоги Україні у спеціальну місію, яку очолюватиме американський генерал.

Читайте також: Як українські солдати навчаються в Англії — деталі від британського Міноборони

Нагадаємо, навчання українських солдатів у Великій Британії розпочалися у липні. Тренування відбуваються на об'єктах Міністерства оборони США, розміщених у Британії. Кожен курс триває кілька тижнів, до проведення програми залучено 1050 британських військовослужбовців.

Для програми уряд Британії закупив 2400 автоматів АК, які українські військові використовують на передовій в Україні. Українським бійцям безкоштовно видається одяг та спорядження, яке вони можуть забрати на батьківщину.

Прямий ефір